Utdatert programvare i ditt webhotell


OPPLEVER DU PROBLEMER MED VÅRE TJENESTER? KJØR DIAGNOSE FØRST FOR Å SPARE DIN OG VÅR TID

Lagt til: 15.04.2016 15:12:09     Sist oppdatert: 11.05.2019 14:19:41

Denne guiden krever at man først logger inn i cPanel.

Hvis det er installert programvare/skript på ditt webhotell så importerer vi disse automatisk inn i Softaculous.
Når det kommer ny versjon av programvaren så sender vi ut egen epost om dette til kontakt epost adressen på kunde nr. Softaculous vil også sende ut en egen epost til kontakt eposten som er lagt inn i cPanel.

Før du starter oppgraderingen av programvaren/skriptet bør plugin/themes og andre ting være oppdatert på forhånd.

Oppgradering av programvare
Hvis du logger deg inn i cPanel så vil du se ett ikon at det finnes en oppdatering. Trykk på notisen slik bildet viser.

Oppgradere skript/programvare via cPanel
 

Trykk deg videre på det lille blå pilene.

Oppgradere skript/programvare via cPanel
 


1. Du kan huke av hvis Softaculous skal ta egen backup før den oppgraderer WordPress fra versjon 4.4.2 til 4.5.
2. Trykk på "Upgrade".

Oppgrader programvaren inne i Softaculous

Programvaren ble oppgradert.

Oppgradering av skript/programvare er fullført

Nettsiden bør sjekkes etter oppgraderingen. Er det ting som ikke fungerer kan endre PHP versjon først og hvis det ikke fungerer kan du gjenopprette fra backup.

Fjerne installasjon
Er programvaren/skriptet fjernet manuelt via FileManager/FTP og ikke via Softaculous så vil dette fortsatt ligge inne i databasen til Softaculous. Da vil det fortsatt bli sendt eposter om at det finnes oppdateringer tilgjengelig.
Da kan du gå inn i Softaculous og fjerne installasjonen fra databasen.

Trykk på "X".

Fjerne programvare i Softaculous

1. Hvis programvaren ligger der så og du ønsker at mappe/database/database bruker skal fjernes så må du velge sjekkboksene.
Er programvaren fjernet manuelt og du ønsker å fjerne programvaren fra Softaculous så er det ikke nødvendig å velge sjekkboksene.
2. Trykk "Remove Installation"

Fjerne skript/programvare i Softaculous

Installasjonen er nå fjernet fra Softaculous sin database.

Skript er fjernet fra Softaculous


Slå av varsler
Du kan slå av varsel om utdatert programvare via kundesidene under din kundeprofil.
Når du har deaktivert varsler vil du ikke motta varsel for noen av dine webhotell.

Slå av varsler om utdatert programvare inne på kundesidene til PRO ISP